Vítejte na našem webu

Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích.

Pravidelné tréninky:

pondělí 17:00 - 18:30 (pro starší 19:00)

čtvrtek  17:00 - 18:30 (pro starší 19:00)

Novinky

Mezinárodní turnaj "Memoriál Františka Červína" Havlíčkův Brod

21.09.2014 13:30

Tento víkend se naši dva svěřenci, Václav Beran a Pavel Knop zúčastnili mezinárodního turnaje v Havlíčkově Brodě. Konkurence byla veliká, na 250 závodníků z 25 oddílů od nás i ze zahraničí. (Německo, Chorvatsko, Slovensko) Oba do bojů nastoupili v plném nasazení. Mohli jsme vidět plody tréninkové přípravy, ale i chyby ze kterých se kluci mohou poučit a posunout se zase dál. Vašek získal v kategorii mlaší žáci do 37kg 2. místo a Pavel v kategorii mladší žáci do 52kg dosáhl na 5. místo.

3. ročník Memoriálu Františka Kubici - Teplice

08.09.2014 10:14

V sobotu 6.září se dva borci našeho oddílu zúčastnili závodů v Teplicích. Po prázdninové odmlce s jistou nervozitou dosáli pouze na druhá místa ve svých vahách. Pavel Knop soutěžil v kategorii mladší žáci do 52kg a Vašek Beran v kategorii madší žáci do 37 kg. Tyto závody pro ně byly součástí přípravy na mistrovství republiky, které je čeká začátkem listopadu.

Turnaj talentované mládeže - Liberec 2014

16.06.2014 10:05

V sobotu 14.6. náš oddíl uspořádal tradiční turnaj. Naši svěřenci mohli ukázat co se naučili a vyzkoušet si atmosféru soutěže. Doufáme, že jejich výhry i prohry je povzbudí do lepšího nasazení v trénincích a probudí v nich větší soutěživost.

V soutěži družstev jsme obsadili druhé místo.

V kategorii přípravka "C" ve váze do 22kg vybojoval Prokop Šámal třetí místo. Ve váze do 24kg získal Filip Kuchař "zlato", Kryštof Dytrych "bronz" a Vojta Šidlof obsadil čtvrté místo.

V kategorii přípravka "B" ve váze do 25kg obsadil Antonín Šámal čtvrté místo, ve váze do 33kg získal třetí místo Jan Kuchař a na čtvrtém místě skončil Richard Šotola.

V kategorii mladších žáků ve váze do 40kg nastoupil po doléčeném zranění kolene Václa Beran a podařilo se mu dosáhnout na stříbrnou příčku. Ve váze do 56kg nastoupil Pavel Knop. V druhém utkání se mu opět ozvalo poranění ramene, které utrpěl na mezinárodním turnaji v Lidicích. Přesto se mu podařilo vybojovat stříbrnou medaili.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás podporují jak finančně tak i vlastní pomocí. Děkujeme taky všem kteří nám pomohli připravit zázemí turnaje a přišli podpořit své děti.

Lidice - Sokolský pohár 2014

27.05.2014 08:30

Letošního ročníku Lidického mezinárodního poháru se zúčastnil pouze jeden zástupce našeho oddílu, a to Pavel Knop. Soutěžil již ve vyšší váze 52kg. V prvním utkání porazil s přehledem dánského závodníka, ale další souboje se mu moc nevyvedli a nakonec skončil na pátém místě z osmi soutěžících. Děkujeme.

VC města Borohrádku

14.04.2014 08:03

Na velkém celostátním turnaji mládeže v zápasu řecko římském v Borohrádku se v sobotu 12.4. snažili prosadit mezi 206 závodníky z 22 oddílů i zápasníci Lokomotiva Nelson Liberec. Ve váze 34 kg se mezi finalisty neprobojoval Sebastian Lachman a skončil v slabší polovině závodníků. Jeho bratr Matěj také našel ve váze do 43kg přemožitele, který ho v postupových bojích zabrzdil na 6 místě. V mladších žácích ve váze 48 kg se tvrdě a nesmlouvavě opět opakovaně prosadil Pavel Knop. Ten nezaváhal a svým dobrým výkonem všem soupeřům nedal nejmenší šanci. Všem svým soupeřům nadělil lopatky a zařadil je v umístění za sebe. Právem si do Liberce odvezl zlatou medaili za 1. místo. Připadalo nám jako by celý turnaj pojal jako dobrý pohodový trénink. Vyjádřil se k tomu ve svém hodnocení jeden z trenérů oddílu Jarda Lachman, který tentokrát na těchto závodech liberecké závodníky v Borohrádku koučoval společně s panem trenérem Janem Vokounem.

Mistrovství ČR v kategorii mladší žáci

10.04.2014 13:36

V sobotu 5.4. 2014 pořádal Sokol Hradec Králové  Mistrovství ČR ve volném stylu mladších žáků na rok 2014. Do Hradce dorazili i dva liberečtí borci. U obou jsme tajně doufali, že se umístí na medailových pozicích. Pro úraz kolene byl z bojů vyřazen Václav Beran, který v předchozích turnajích odváděl pravidelně pěkné výsledky. Vynahradil nám to tentokrát Pavel Knop. Ten ve váze 48kg  předvedl skvělý výkon. Z dvanácti závodníků působil nejpřesvědčivěji, avšak v boji o Mistra republiky díky své nezkušenosti prohrál na body. Tím do Liberce dovezl „jen“ stříbro za druhé místo, i když jsme mu přáli, aby si po poctivé přípravě vybojoval zlato. Jeho výkony v jednotlivých utkáních působily přesvědčivě, všechny soupeře v postupových bojích jako jediný z váhy položil před časovým limitem na lopatky. Myslíme si, že když to takhle půjde dál, ještě o něm v budoucnu uslyšíme.

Velká cena Plzně

16.02.2014 17:21

V sobotu 15. 2. 2014 se zápasníci z našeho oddílu zúčastnili Velké ceny Plzně v zápase ve volném stylu s mezinárodní účastí. O cenné kovy bojovalo 188 zápasníků z 27 oddílů. Náš oddíl zastupovali Antonín Borisjuk (žáci do 59kg), Pavel Knop (ml. žáci do 48kg) a Václav Beran (ml. žáci do 35kg). Tonda měl proti sobě devět soupeřů a vybojoval páté místo. Pavel měl pět soupeřů a skončil taktéž na pátém místě. Vaškovi, který měl čtyři soupeře, o dva body v hodnocení uniklo první místo, získal tedy stříbrnou medaili. Pro Pavla i Vaška to byla dobrá zkušenost a zároveň příprava na mistrovství ČR mladších žáků ve volném stylu, které se bude konat 5. dubna v Hradci Králové.

Foto a odkaz na rajče najdete ve fotogalerii.

Memoriál Zemana a Korycha v Kladně

12.01.2014 15:56

Tuto sobotu 11.1. 2014 se naši zápasníci zúčastnili tradičního turnaje pořádaného TJ Sokol Hnidousy - Motyčín v Kladně. Na začátek roku byla obsazenost turnaje slušná, 139 závodníků z 19 oddílů. Náš oddíl reprezentovali tři borci v kategorii mladších žáků, každý v jiné váze. Karel Vlček - 35kg, Pavel Knop - 48kg  a Václav Beran 33kg. Přes počáteční nervozitu a rozpačitost z nových pravidel ale potvrdili svoje kvality a tréninkové nasazení. Karel Vlček získal stříbro, Pavel Knop bronz a Václav Beran zlato. medailisti zleva - Karel Vlček, Pavel Knop, Václav Beran

Více fotografií neleznete ve fotogalerii.

Mikulášký turnaj v Krásné Lípě

30.11.2013 20:08

30.11. se konal tradiční mezinárodní Mikulášský turnaj v Krásné lípě pod vedením Jana Durce, který slavnostně předal vedení oddílu Krásné lípy do rukou mladší generace, která bude jistě pokračovat v jeho dobré práci. Tohoto turnaje se také zúčastnily naši borci, kteří překvapily svými výkony a potěšily své trenéry. Mladší liberecký borec Matyáš Lachman (přípravka B, 39 kg) se umístil na druhém místě, které si vybojoval vítězstvím na lopatky. Náš druhý závodník Sebastián Lachman (přípravka A, 32 kg) obsadil krásné třetí místo, jehož dosáhl také pomocí výhry na lopatky. Oba naši borci prokázali své kvality a těšíme se na jejich další výkony.

Mistrovství ČR v kategorii mladších žáků, Hodonínský pohár přípravek

17.11.2013 11:28

V sobotu 16. listopadu se čtyři borci našeho oddílu zúčastnili dvou turnajů v Hodoníně. Pavel Knop, Jiří Vlček a Antonín Borisjuk bojovali o titul Mistr České republiky a  Václav Beran bojoval v Hodonínském poháru přípravek. V MČR se utkalo 71 zápasníků a v Hodonínském poháru 178. Kluci bojovali s vypětím všech sil a bylo je zač pochválit, ale konkurence byla veliká. Udělali i tradiční chyby, kterých soupeř využil. Tonda Borisjuk získal na MČR bronzovou medali a Vašek v turnaji přípravek stříbro. (Obrázky a odkaz na ně nalejdete v sekci fotogalerie.)